• ANKARA ANTLAŞMASI

  İngiltere'ye yerleşmek ve kendi işini kurmak isteyen Türklerin son yıllarda en çok başvuru yaptığı vize türü Ankara Antlaşmasıyla ilgili merak edilenler bu yazıda.
  İngiltere 1971 göçmenlik yasalarına dayanan Ankara antlaşması İngiltere'de iş kurmak ve oturum almak isteyen Türklerin göçmen olmasını ve 6 yıl sonunda da İngiltere vatandaşı olmasını sağlayan vize çeşididir.

  Ankara Antlaşması 

  Ankara Antlaşması 1+3 yıllık alınabilmekte; 4 yılın sonun da oturum alınabilmekte ve 1 yıllık oturum sonrasında ise İngiltere vatandaşlığına başvurabilmektedirler.
  Ankara antlaşmasında iş yeri açma veya işci çalıştırma zorunluluğu bulunmamaktadır; başvuru sahibi evini de ofis olarak gösterebilmektedir.

  Nerden Başlamalıyım ?

  Vize derneği olarak Ankara Antlaşmasıyla göç etmek isteyenler için tecrübeli uzman ve firmalarla çalışılmasını önermekteyiz; Ankara antlaşmasına başvurunun red olması durumunda tekrar başvuru yapılabilmekte fakat bu durum kişinin skorunu düşürebilmektedir; o yüzden tecrübeli bir danışmanla ilk seferde sahip olunacak vize süreci daha hızlı ilerletmenizi sağlayacaktır. Sizler de bir danışman arayışı içerisindeyseniz ve öneri istiyorsanız bize info@vizeder.org adresinden ulaşabilirsiniz.

  business plan nedir ?

  Bir sonra ki açıklama da detaylı açıklayacağımız business plan iş planı anlamına gelmektedir ve başvurumuzun temelini oluşturmaktadır.

  iş planı

  Uzman danışman sonrası ilk aşama Business Plan yani iş planı hazırlamak olacaktır. Bu noktada gerekli yönlendirmeleri danışmanınız yapacaktır fakat iş planı içerisinde fizibilite raporları; uzmanlık belgeleriniz; yıllık olarak hedefleriniz büyük öneme sahiptir. Ankara antlaşması ile ilgili sık sorulan sorulara alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

  SIK SORULAN SORULAN SORULAR

  Ankara antlaşması vizesi ile başka bir yerde çalışabilir miyiz ?
  Hayır ankara antlaşması ile iş planınızda yazdığınız üzere sadece kendi işinizde çalışabilirsiniz fakat oturum aldıktan başka şirketlerde de çalışmanız mümkündür.
  Eş ve çocuklarımın durumu ne olacak ?
  Ankara antlaşması ile ailenizde ingiltere çalışma ve yaşama iznine sahip olur; eşiniz sizden farklı olarak başka şirketlerde de çalışma şansına sahip olur.
  Vize kaç yıllık verilmektedir.
  Temel olarak 1+3 yıl şeklinde verilmektedir; konsolosluğun insiyatifinde olmak üzere 2+3 yıl verildiği durumlarda olmaktadır.
  Ankara antlaşması iş planı içerisinde neler olmalıdır ?
  Temel olarak yapacağınız işle ilgili fizibilite raporlar ve yetkinlik sertifikanız çok önemlidir; İngiltere ile ilgili pazar araştırmaları ve mevzuat incelemeleri zor olduğundan dolayı iş planı yazarken bir uzmandan destek almanızı önermekteyiz, business plan olarakta geçen bu formla ilgili temel bir şablon bulunmamaktadır fakat birçok business plan yazan firmalar gerekli başlıklar ve çalışmalar konusunda size yardımcı olacaktır.
  Dil yeterliliği istenmekte midir ?
  Hayır ingilizce dil yeterliliği istenmemektedir.

  Merak ettiğinizi diğer sorularla ilgili bize mail veya iletişim yoluyla ulaşabilirsiniz.
 • 0 comments:

  Post a Comment

  Powered by Blogger.